Tuż przed wyjazdem z Kioto do Tokio odwiedzamy zamek Nijo. Podczas całej drogi z hotelu towarzyszy nam deszcz.
Zamek Nijo to rezydencja szogunów, która miała pełnić funkcje obronne i być symbolem militarnej potęgi rodu Tokugawa. Zamek otaczają grube mury obronne, oraz dwie fosy. Wewnątrz zamkowych budynków malowidła i płaskorzeźby przedstawiające tygrysy i lamparty symbolizowały potęgę władcy. Wrażenie na odwiedzających robią też obraz sosen, które oznaczały długowieczność i powodzenie.
Ciekawostką w zamku jest “słowicza podłoga”, nazwana tak, ponieważ wydaje odgłosy kiedy ktoś po niej stąpa. Była swego rodzaju alarmem i miała uniemożliwić niepostrzeżone zbliżenie się do komnat szoguna. Zamek Nijo otoczony pięknymi ogrodami, po dziś dzień robi duże wrażenie.
Do stolicy Japonii jedziemy shinkansenem. O dziwo nasz pociąg ma 30-minutowe spóźnienie co (nie licząc spóźnień kiedy są trzęsienia ziemi) rzadko zdarza się w tym kraju. Ze względu na silne opady deszczu stanęły wszystkie shinkanseny. Nasz też.
W Tokio jedziemy na najbardziej znane skrzyżowanie w Japonii, które znajduje się w dzielnicy Shibuya. W godzinach szczytu podczas jednej zmiany świateł, jednocześnie wchodzi na pasy 2-3 tys. osób! Shibuya to także miejsce licznych butików, centrów handlowych, barów i kawiarni. Jest też pies Hachiko i… hotele miłości…
Wieczorem, gdy dzielnica zaczyna tętnić życiem wszystko jest przepięknie oświetlone.
Już niedługo ruszamy do Azji. Przed nami Wietnam, Kambodża, Filipiny, Sri Lanka, Tajlandia, Japonia... Egzotyczne miejsca z pięknymi widokami, wyśmienitym jedzeniem.
Ciekawostki, informacje i porady z Azji Południowowschodniej. Miejsca, które warto odwiedzić, co trzeba zjeść, co musisz zobaczyć i jak aktywnie spędzić czas w Azji.
Wietnam - to jedno z najpiękniejszych azjatyckich miejsc. Ale jest coś jeszcze niż tylko piękna architektura i oszałamiająca przyroda. Pyszne jedzenie, przyjaźni ludzie...
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dodaj komentarz