Aktualności

Korea. Seul i Suwon.

30 września 2024
Autor:
Rafał

Suwon.

Rano wyjeżdżamy poza Seul do Suwon. Pomimo niewątpliwych walorów miejsce to nie jest często odwiedzane przez turystów. Zachwycają nas (w przeciwieństwie do Seulu)

puste przestrzenie i brak ludzi w zasięgu wzroku, niesamowita architektura, ciekawa historia i piękne widoki. 

Twierdza Suwon została wybudowana w latach 1794-1794 przez jednego z władców dynastii Joseon ponieważ chciał:

– uczcić pamięć ojca,

– przenieść stolicę z Seulu do Suwon,

– ochronić mieszkańców od strony południowej.

Wolnym krokiem idziemy wzdłuż murów obronnych do Haenggung, czyli tymczasowego pałacu, który nigdy nie był zamieszkany przez władcę. Król przyjeżdżał do pałacu, aby być blisko ojca, aby odpocząć. 

Seul

Kiedy wróciliśmy do Seulu wjeżdżamy na wieżę N-Seul zwanej również Wieżą Namsan. Jest bardzo charakterystycznym punktem w stolicy, skąd można zobaczyć zapierający dech w piersiach widok na miasto. Niesamowite wrażenia i niezapomniany czas.

Wieża mierzy 236,7 m. i jest najwyższym punktem w koreańskiej stolicy. Każdego roku odwiedza ją około 8,4 miliona turystów. Po południu idziemy do buddyjskiej świątyni Jogyesa, która jest symbolem koreańskiego buddyzmu. Powstała w XIV w., ale w trakcie pożaru została doszczętnie zniszczona. Świątynia położona jest w samym centrum miasta, jednak jest usytuowana tak, że w jej wnętrzu można odnaleźć ciszę i spokój. Wolnym spacerem wśród spokojnych uliczek przechodzimy nad strumyk Cheonggyecheon. W latach 50. został zabudowany przez drogę, a następnie autostradę i przez wiele lat  funkcjonował jako rzeka podziemna. Jego bieg został ponownie odsłonięty w 2005 na skutek projektu rewitalizacji przestrzeni miejskiej. To ulubione miejsce wielu koreańczyków. Nasze już też. Bardzo tu przyjemnie.

Kolejna wycieczka do Korei Południowej już na jesień 2025!

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *