Indie to kraj z fascynującą mozaiką ludów i kultur, z różnorodnością tradycji i religii. Kraj który wywołuje skrajne odczucia, nikogo jednak nie pozostawia obojętnym.
Albo się Indie znienawidzi, albo się je pokocha. Ja się zakochałem.
Zwiedzimy Złoty Trójkąt, czyli skarby światowej architektury. Zaczniemy od Delhi – imponującego miasta, pełnego życia. Miasta, które jest połączeniem nowoczesności i tradycji. Zwiedzimy Czerwony Fort – okazały przykład architektury mogolskiej. Wejdziemy do Meczetu Piątkowego, które może pomieścić 20 tys. wiernych i przejdziemy obok 42-metrowej Bramy Indii, postawionej w hołdzie indyjskim żołnierzom. Zajrzymy do Świątyni Lotosu, wejdziemy do przepięknych ogrodów, gdzie stoi mauzoleum Humajuna i oglądniemy panoramę Delhi ze Starego Fortu.
Kolejnego dnia pojedziemy do Jaipuru – stolicy Radżastanu – zwanego także Różowym Miastem, gdzie na wzgórzu rozpościera się ogromny Fort Amber. Przyjrzymy się wielkim instrumentom astronomicznym w obserwatorium Jantar Mantar i wejdziemy do największego zabytku Jaipuru – Hawa Mahal czyli Pałacu Wiatrów, z którego można obserwować życie toczące się na ulicy. Jadąc do Agry zatrzymamy się w stolicy Akbara – Fatehpur Sikri – dobrze zachowane pozostałości XIV wiecznego miasta. W Agrze zwiedzimy Taj Mahal – jeden z 7 cudów świata i najsłynniejszy zabytek Indii oraz Fort Agra – ponad 2-kilometrowe obwarowania zbudowane przez Akbara. W Khajuraho odwiedzimy zespół świątyń bogato dekorowanych erotycznymi rzeźbami i wreszcie dojedziemy do Varanasi wzniesionego nad wodami Gangesu. Varanasi to jedno z najstarszych na świecie miast, do którego przybywają pielgrzymi, by zanurzyć się w świętych wodach Gangesu. W Varanasi zobaczymy liczne ghaty, przepłyniemy łódką po Gangesie i zwiedzimy XVII wieczny Fort Ram Nagar. Indyjski region Uttar Prades zakończymy w Sarnath – miejscu gdzie swoje pierwsze kazanie po oświeceniu wygłosił Budda. Po powrocie do Delhi pojedziemy do pandżabskiego miasta Amritsar znanego ze Złotej Świątyni, która jest najświętszym miejscem kultu sikhów.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dodaj komentarz